12. září 2016

Jak najít levné řemeslníky a dodavatele materiálu

Stavíte nebo rekonstrujete? Nebo se k tomu teprve chystáte? Pak asi řešíte naprosto klasický problém - kde najít levné a kvalitní dodavatele práce i materiálu. Ne každý to ví, ale poptávku na poptávkových serverech může podat opravdu každý. A to prakticky na jakoukoli práci či materiál.

Přes poptávkové servery není problém sehnat hned několik nabídek už do několika hodin od zadání jednoduché poptávky.

Obecně se dá říci, že pokud zvolíte poptávání jednotlivých řemeslníků na vlastní pěst, každý si nasadí standardní marže i ceny a příliš neušetříte. Kdežto pošlete-li poptávku na poptávkový server, řemeslníci již vědí, že má k nabídce přístup i jejich konkurence a volí proto rovnou soutěžní ceny. Ušetřit lze takto běžně kolem 30 % nákladů. Je přitom jedno, zda sháníte zedníka, obkladače, truhláře nebo dřevo na topení přes zimu.

Poptávkových serverů je celá řada

Na českém trhu funguje hned několik poptávkových serverů. Mezi oblíbené poptávkové servery patří například Poptávej.cz nebo DobráPoptávka.cz. U obou je proces zadání poptávky velmi snadný a nezabere víc než pár minut času. Stačí si připravit alespoň základní popis práce nebo množství poptávaného materiálu.