24. února 2013

Kreditní karty Citibank

Stále více českých domácností řeší před výplatou problém s chybějícími penězi. Většinou jde přitom opravdu pouze o krátkodobý nedostatek, který kvůli nulové finanční rezervě bohužel může opakovat i několikrát do roka. Méně bonitní domácnosti volí stále častěji nabídky nebankovních společností nabízejících takzvané SMS půjčky před výplatou. Zatímco lidé, kteří se ve financích lépe orientují a přitom si dosud sami nevytvořili odborníky doporučovanou finanční rezervu ve výši trojnásobku svého měsíčního příjmu, zvolili daleko levnější možnost než SMS půjčky - začali využívat kreditní karty.
Právě kreditní y od Citibank nabízejí finanční rezervu ve výši až trojnásobku měsíčního příjmu a bezúročné období až 55 dní. Srovnáme-li kreditní karty s nabídkou nebankovních společností dojdeme k závěru, že začít aktivně používat právě kreditky je z dlouhodobého hlediska mnohem výhodnější. Obzvláště, pokud peníze vždy vrátíte v rámci bezúročného období. Podívejte se například na tabulku níže - znázorňuje příklad, kdy si musíte deset dní před vaší výplatou půjčit na nákup v supermarketu třeba 1850 Kč. Vybrali jsme pro porovnání přitom jednu z nejlevnějších SMS půjček a vzorovou kreditní kartu.
Kreditní karta SMS půjčka
Půjčíte si 1850 Kč 2000 Kč
Vrátíte za 10 dní 14 dní
Vrátíte navíc 0,-* 340,-
Úrok po splatnosti
(resp. po bezúročném období
u kreditní karty)
od 23,99%
Min. měsíční splátka od 200 Kč nebo 3,2%)
Náklady na vymáhání
TIP: Podivejte se na nabídku kreditních karet Citibank

Výhody kreditních karet

Největší výhodou kreditních karet je opravdu právě kreditní limit ve výši až trojnásobku vašeho příjmu. Díky němu se vám nestane, že budete před výplatou řešit co a jak poplatíte. Stačí se v dalším měsíci o vracenou částku více uskromnit nebo půjčenou částku začít po uplynutí bezúročného období splácet. Splátky mohou být přitom v libovolné výši. U Citibank od 3,2% (nejméně 200 Kč) z půjčené částky.
Další nezanedbatelnou výhodou kreditních karet od Citibank jsou třeba bonusy za používání karet. Například u kreditní karty Citi BILLA kreditní karta, kterou Citibank připravila ve spolupráci se supermarketem BILLA, můžete za nákupy v BILLE získat zpět na účet kreditní karty až 3% z útrat v BILLE a 1% z útrat u všech ostatních obchodníků v ČR, zahraničí i na internetu. Získat takto zpět můžete až 500 Kč měsíčně. Vedení této karty přitom stojí pouze 50 Kč/měsíc. Citibank má však ve své nabídce také kartu s měsíčním vedením zdarma - a to kreditní kartu Citibank Classic. Nabízí však pouze služby bezúročného období a účast v CitiClubu (slevy u vybraných obchodníků až 25%).
Samozřejmě ze všech řešení nedostatečné hotovosti je nejlepší vytvořit si svoji vlastní finanční rezervu. Její doporučovaná výše je trojnásobek měsíčního příjmu vaší domácnosti. Pokud takovou rezervu nemáte musíte se spolehnout buď na kamarády, nebankovní společnosti nebo právě kreditní karty. Pokud zvolíte kreditní karty Citibank, podívejte se na jejich nabídku na webu www.bezvakreditky.cz. Množstvím nabízených bonusů budete nejspíše překvapeni.
Na závěr vás mohu jen varovat před nabídkou nebankovních společností. Jejich dlouhodobé používání vás může ročně připravit o tisíce korun. Teprve prošvihnutí termínu splatnosti vás však u SMS půjček může vyjít opravdu draze. Nemáte-li však jinou možnost - například nemůžete kreditní kartu získat kvůli špatné úvěrové historii a musíte si vzít SMS půjčku, porovnejte si nejprve ověřené poskytovatele těchto půjček (třeba na tomto webu). Když už nic jiného, nemusíte alespoň narazit na vyložené podvodníky, kteří vám půjčku ani neposkytnou a pouze z vás vymámí peníze.